مراسم عزاداری و پیاده‌روی از مسجد تا حرم  همزمان با سالروز شهادت امام صادق (ع)

به‌ همت هیئت مذهبی فاطمه‌الزهرا (س) منطقه ماسور
و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خرم‌آباد هم‌زمان با سالروز شهادت صاحب مکتب جعفری
آقا امام جعفر صادق(ع) مراسم پیاده‌روی و عزاداری
(( از مسجد تا حرم  )) برگزار می شود
 هم‌زمان با سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) پیاده‌روی و عزاداری از مسجد امام حسین(ع) منطقه ماسور خرم‌آباد به‌  سمت بقعه متبرکه امامزاده عبدالله این شهر برگزار خواهد شد. این برنامه پیاده‌روی و عزاداری برای پنجمین سال متوالی است که به‌همت هیئت فاطمه‌الزهرا(س) منطقه ماسور خرم‌آباد و همکاری اوقاف خرم‌آباد اجرا می‏‌شود.
در جلسه ستاد برگزاری این مراسم که برای آخرین هماهنگی ها صبح امروز در اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خرم آباد تشکیل شد برادر موسوی سرپرست هیات فاطمه الزهرا (س) منطقه ماسور اعلام کرد : در طول مسیر پیاده‌روی از مسجد امام حسین(ع) ماسور تا آستان مقدس امامزاده عبدالله ع موکب‌هایی جهت پذیرایی از عزاداران برپا شده است. و در آستان مقدس امامزاده نیز مراسم به طور ویژه شامل سخنرانی حجت الاسلام دکتر هاشمی ، روضه خوانی و سینه زنی  خواهیم داشت و بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر  از عزاداران  بصرف ناهار پذیرایی به عمل می آید . ایشان همچنین از آخرین هماهنگی ها برای ایاب و ذهاب عزاداران خبر داد.
مسلم رضایی پور سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه خرم‌آباد نیز در این جلسه ضمن تشکر از اقدامات انجام گرفته توسط  هیات فاطمه الزهرا (س) منطقه ماسور گفت: اداره اوقاف و امور خیریه خرم‌آباد در راستای تبدیل بقاع مترکه به قطب فرهنگی توفیق میزبانی از عزاداران شهادت امام جعفرصادق(ع) در آستان مقدس امامزاده عبدالله را برعهده داشته و برای این توفیق عظیم بر خود می بالد.
ایشان با توجه به تخریب بخشی از دیوار  محوطه این بقعه متبرکه در ایام بارندگی ها و سیلاب های ابتدای سال جاری ، خواستار همکاری ویژه ستاد اجرایی هیات با خدام امامزاده شد. و در این باره افزود از تمام ظرفیت خود در این روز برای میزبانی استفاده خواهیم نمود.
رضایی پور اضافه کرد : بقاع متبرکه امامزادگان شهرستان خرم آباد در این روز میزبان عزاداران امام صادق (ع) خواهند بود که البته در عصر روز شنبه، نهم مردادماه نیز این اداره  میزبان عزاداران و خواهران ولایی در بقعه متبرکه امامزاده زید بن علی (ع) می باشد و مراسم ویژه ای به منظور آشنایی خواهران با سیره امام صادق (ع) و سوگواری در این بقعه برگزار می شود.
منبع : . |مراسم عزاداری و پیاده روی از مسجد تا حرم ویژه سالروز شهادت امام صادق (ع)
برچسب ها : امام ,ماسور ,مراسم ,خرم‌آباد ,امامزاده ,عزاداران ,منطقه ماسور ,اداره اوقاف ,امام صادق ,شهادت امام ,سالروز شهادت ,امور خیریه خرم‌آباد ,مقدس اما